Modeláží nehtů si zkrášlíte své ruce a budete mít z nich radost, kterou uvidí i Vaše okolí. Modeláž nehtů je vhodná u všech typů nehtů, pro nehty lámavé, třepivé, okousané. Není vhodná u plísní a jinak nemocných nehtů také při léčbě antibiotiky a chemoterapii a při poranění kutikuli, které většinou hrozí u „domácí-neodborné“ modeláže .
Při zdobení nehtů je třeba brát zřetel i na Vaše povolání. Gelové nehty jsou pružné, akryl tvrdší a přilnavější. Vždy je dobré se poradit s manikérkou o výběru materiálu pro modeláž. Nehty se prodlužují různými technologiemi a způsoby. Délku nehtů si zvolíte sama, při první modeláži je lepší zvolit kratší délku nehtů.

I když Vám genetika nenadělila ukázkové nehty, můžete je mít. Nehty se musí pravidelně doplňovat, vždy záleží na rychlosti růstu Vašich nehtů, nejčastěji to bývá zhruba 4 týdny. Můžete zvolit klasiku francii-možno i se zdobením nebo se nechat inspirovat v Salonu ze vzorníku. Doba modeláže se pohybuje kolem 1 hodiny, záleží na tvaru nehtů, jejich kvality, zvolené délky i vybrané techniky modeláže a také zdobení. Vždy Vám postup ráda řeknu aby jste věděla co na nehet a proč nanáším. Od pilování až po desinfekci.

Pokud se Vám stane, že nehet napraskne nebo se ulomí, je lepší se objednat na opravu. Umělé nehty hlavně nestříhejte, je lepší je zapilovat a s tím Vám také poradím u modeláže. Nehty se dají také pouze potáhnout pro zpevnění, kratší délka je nejvhodnější , kvůli pružnosti při tenčí vrstvě.

DRUHY MODELÁŽE

Akrylový a gelový systém prodlužování nehtů. Systémy na modelování nehtů jsou vyrobené bez kyselinových materiálů a to dává možnost dlouhodobého nošení bez neblahého vlivu na zdraví. Nesmíme zapomenout i na novou techniku Acrygel, která je unikátní spojení obou metod modeláže.

AKRYLOVÝ SYSTÉM

výhodou akrylových nehtů je jejich pevnost a výborná přilnavost. Tato technika je vhodnější pro ruce více namáhané. Modeláž se provádí pomocí šablon nebo tipů, záleží vždy na kvalitě a tvaru přírodních nehtů. Nevýhodou je, že během práce, můžete cítit nepříjemný zápach, který ale není nějak škodlivý. Některé značky již vyrábí i bez zápachový systém akrylu. Dále lze použít UV acryl, který je bez zápachu a vytvrzuje se v UV lampě.

GELOVÝ SYSTÉM
gelové nehty jsou pružné a velice lesklé. U mastnějších nehtových lůžek většinou nepřilne tak dobře. Při modelaci citlivější zákaznice mohou pocítit větší teplo na nehtovém lůžku při vytvrzování v UV lampě. Modeláž se provádí spíše na tipy, tip se přilepí k nehtu a jeho přechod se spiluje pilníkem a pak se provádí modeláž gelem. Nanáší se na nehet pomocí štětce ve vrstvách.

ACRYGEL
Acrygel, je nová technika v modelování nehtů. Ihned po zavedení na trh si získala velikou oblibu. Spojuje v sobě nejlepší vlastnosti obou předchozích technik. Nehty vymodelované acrygelem mají lesklý a přirozený vzhled gelu a pevnost z akrylového systému. Je vhodná pro klientky, které chtějí delší nehty, nebo je nadměrně zatěžují.