MANIKÚRA

Je doporučována pro regeneraci a pokožky rukou ,protože ruce a nehty o nás mnohé vypoví.

Manikúra se provádí  mokrou nebo suchou technikou, ta se volí podle stavu nehtového lůžka, v případě modelace nehtů se provádí pouze suchá manikúra.
Ruce jsou velmi důležitou součástí naší vizáže, hygieny. Největší chybou je u klientů stříhání nehtů a kůžiček, při které může dojít k poranění nehtového lůžka a může do kůže vniknout infekce. Přírodní nehty se pouze pilují jemným pilníkem, který Vám manikérka doporučí a poradí i s domácí péčí o nehtové okolí a celé ruce. Kůže na rukou je nejvíce vystavena vlivům různých škodlivin a proto je dobré o ně pečovat. Základní manikúra obsahuje : zkrácení a vytvarování nehtů, čištění, zatlačení kužičky při potřebě i její odstranění,  zaleštění, výživa nehtů, lakování dle vašeho přání. Dále pak i lázeň, masáž, nebo peeling rukou a další služby.


Doba trvání manikúry je cca 30minut – 40 minut

Pravidelná péče o ruce se je také důležitá. Zdravotní stav a celková kondice člověka jsou značně ovlivňovány stravou a životním stylem člověka. To platí i pro stav nehtů. Aby byly nehty silné a zdravé potřebují dostatek vitamínů, minerálů a enzymů. Proto je vhodné konzumovat mnoho ovoce a zeleniny a také potraviny obsahující zinek a vitamín skupiny B. Velice důležitý je také správný pitný režim.Pokud jsou Vaše nehty slabé, lámavé, či mají jiné neduhy, je to způsobeno nedostatkem vitamínů.Křehké nehty znamenají nedostatek vitamínu A a vápníku. Bílé flíčky na nehtech jsou způsobeny nedostatkem bílkovin, vitamínu C, či zinku.
Pokud jsou konce nehtů příliš zakulacené nebo zakřivené je potřeba doplnit vitamín B12. Hnědnutí nehtů je způsobené nedostatkem vápníku.